Ekrany projekcyjne - oferta, porównanie, specyfikacja ekranów

Strona główna Ekrany projekcyjne e-mail FAQ

Najczęściej zadawane pytania


Porównanie ekranu Suprema z ekranem innej firmy.

Żeby uświadomić Państwu, że wybór ekranu projekcyjnego jest niemal tak samo ważny jak projektora przeprowadziliśmy testy Ekranu Suprema z innym podobnym modelem w podobnej cenie.

Do testów zostały wykorzystane:
- ekran Suprema model Feniks (4:3) 203x152 z powierzchnią typu Matt White
- ekran (1:1) 178 cm x 178 cm z powierzchnią typu Matt White

Co najbardziej się rzuca w oczy to jasność powierzchni podczas projekcji, na gorszych ekranach tło jest szare w miejscach gdzie powinno być białe.


Kolejną ważną sprawą jest to aby nie było widać deseni, faktury ekranu, obraz powinien być niemal idealnie gładki.




Jaki ekran projekcyjny wybrać?

Na początek musimy się zastanowić jaki ekran będzie nam potrzebny. Czy chcemy kupić ekran do zamocowania na ścianie, czy chcemy go postawić na statywie? Dodatkowo ekran może być rozwijanie ręcznie lub automatycznie. Tak jak przy odpowiedzi na powyższe pytania niestety nie możemy Państwu pomóc, tak przy wyborze ekranu z optymalna jasnością oraz właściwych rozmiarów jak najbardziej będziemy służyć radą.

Na początek zatem zacznijmy od wyboru właściwych proporcji ekranu i jego rozmiaru. Wyróżniamy trzy podstawowe proporcje obrazów: 1:1, 4:3 i 16:9. Pierwszy ekran jest ekranem typowo kwadratowym o równej wysokości i długości. Stosujemy go w przeważającej ilości do wyświetlania projekcji komputerowych oraz do prezentacji. Ekran nie ma zastosowania w wyświetlaniu filmów, ponieważ mało który jest nagrywany w takich proporcjach. Inaczej ma się sprawa z Ekranem o proporcjach 4:3. Jest to format który wszyscy doskonale znamy z telewizji typu PAL lub NTSC. Wyświetlimy na nim zatem obraz spełni wymagania standardowej telewizji oraz pozwoli również na wyświetlenie obrazu z komputera (nie wliczając rozdzielczości panoramicznych, gdzie obraz będzie zwężony). Ostatnia proporcja ekranu to 16:9. Jest ona dedykowana do telewizji wysokiej rozdzielczości, większości filmów nagranych na płytach DVD, Blue-Ray oraz wszystkich projekcji wyświetlanych w formie obrazu panoramicznego. Format ten jest zalecany do oglądania filmów ze względu na najlepsze proporcje. Oczywiście dany ekran musimy przede wszystkim dobrać do proporcji wyświetlanych przez projektor i to powinno być głównym czynnikiem decydującym o wyborze. Jeżeli jednak jeszcze nie podjęliśmy decyzji jaki projektor kupić możemy z powyższych wskazówek dopasować go do naszych potrzeb.

Kolejnym bardzo ważnym elementem decydującym o wyborze ekranu projekcyjnego jest jego powierzchnia i współczynnik odbicia światła. Standardowy ekran ma powierzchnię typu biały mat i jest on najczęściej używany. Stosując ten rodzaj powierzchni musimy liczyć się z tym, by do prawidłowego wyświetlenia obrazu, niezbędne jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Gdy nie jest to możliwe powinniśmy dobrać optymalną jasność ekranu, a przedstawia się to następująco: współczynnik 0,9 - 2,0 zalicza się do ekranów o niskiej jasności i są najbliższe ekranom kinowym. Gdy obraz nie jest dostatecznie jasny, należy zastosować ekran ze współczynnikiem o zwiększonej jasności, do 4,0. Natomiast wartość 9,0 - 13,0 to ekrany o wysokiej jasności. Te ostatnie pozwalają na oglądanie projekcji w przytłumionym świetle, stąd w praktyce lepiej sprawdzają się w prezentacjach biznesowych niż w kinach domowych. Z własnych doświadczeń wiemy, że w typowych kinach domowych najlepiej sprawdzają się ekrany ze współczynnikiem odbicia nie przekraczającym dwóch jednostek. Przy dobrym zaciemnieniu pomieszczenia otrzymamy wówczas najlepszy efekt.

Jaką wielkość ekranu projekcyjnego zatem wybrać? Wielkość ekranu projekcyjnego powinna stanowić 1/2 odległości od miejsca w którym będziemy siedzieć oglądając obraz. Ta zasada pozwoli nam uniknąć sytuacji gdy kupimy za duży ekran i nie będziemy w stanie ogarnąć go wzrokiem. Dodatkową wskazówką jest fakt, że jeżeli przedstawiamy jakieś prezentacje dla naszych klientów usytuowanych przy stole, dolna krawędź ekranu powinna znajdować się tuż nad blatem stołu.


Co oznaczają poszczególne rodzaje powierzchni ekranów projekcyjnych?

Suprema w swoich ekranach wykorzystuje profesjonalne powierzchnie projekcyjne importowane od uznanego amerykańskiego dostawcy. Technologia daje gwarancję gładkiej, mocnej powierzchni charakteryzujacej się niepalnością oraz odpornością na grzyby (pleśń) . W rezultacie nasze ekrany potrafią służyć naszym klientom ponad 10 lat bez żadnych odkształceń.



Suprema - Matte white
Siatka z włókna szklanego w połączeniu z pozostałymi warstwami materiału powoduje odpowiednie napięcie powierzchni projekcyjnej. Wynikiem tego powierzchnia jest gładka, elastyczna i śnieżnobiała. Możliwe jest czyszczenie delikatnymi , niepalnymi detergentami. Dodatkowy środek zapobiega rozpraszaniu światła. Materiał 4-ro warstowy; N 100 st, R 1,0 daje żywy, naturalny obraz. Powierzchnia dedykowana do sal konferencyjno-szkoleniowych.



Suprema - Matte Gray
Siatka z włókna szklanego w połączeniu z pozostałymi warstwami materiału powoduje odpowiednie napięcie powierzchni projekcyjnej. Dzięki warstwie zewnętrznej w kolorze szarym- mat uzskuje się dotąd niespotykane odwzorowanie czernii oraz szeroką palętę szarości. . Możliwe jest czyszczenie delikatnymi , niepalnymi detergentami. Dodatkowy środek zapobiega rozpraszaniu światła. Materiał 4-ro warstowy; N 100 st, R 0,8 daje głęboką, kinową jakość obrazu. Powierzchnia specjalistyczna dedykowana do zastosowań w kinie domowym, szczególnie w dedykowanych do tego celu pomieszczeniach.



Grandview - Glass Beaded
Powierzchnia wykonana z zastosowaniem zaawansowanej, antystatycznej technologii eliminującej osadzanie pyłu/kurzu. Powierzchnia posiada właściwość osiagania wyższych wartości współczynnika "Gain" poprzez intensywniejsze odbijanie światła wzdłuż osi projekcji wyświetlanego obrazu. Znacznie zwiększona zdolność odbijania światła jest rezultatem zaimpregnowania ekranu specjalnym rozdzajem masy szklanej. Ta cecha powoduje, że ekrany "glass beaded" odwzorowują kolory z nieosiagalną dla innych powierzchni intesywnością przy zachowaniu umiarkowanych kątów oglądania. Powierzchnia niepalna, odporna na działanie grzybów (pleśń). Szerokość katowa strefy idealnego odbioru : 70 stopni. Parametr "Gain" posiada wartość 2,8. Powierzchnia specjalistyczna stosowana w kinie domowym oraz salach konferencyjno-szkoleniowych.



Suprema PS przednia projekcja
Powierzchnia wykonana z amerykańskiego polietylenu stosowana głównie w ekranach wielkoformatowych. Zawarte w strukturze powierzchni diamentowe miniwłókna redukują refleksy świetlne i nieporządane oślepiające światło, alerównocześnie nasycają osłabione kolory. Szerokość katowa strefy idealnego odbioru wynosi 100 stopni; współczynnik "Gain" posiada wartość 0.8.



Suprema PS wsteczna projekcja
Powierzchnia wykonana z amerykańskiego polietylenu o wysokim współczynniku przepuszczania światła. Szerokość kątowa strefy idealnego odbioru - 1240 stopni. Właściwości materiału zapewniają jego doskonały rozkład i naprężenie. Parametr "Gain" posiada wartość 1,5



Copyright (c) 2004 - 2024 by RMS.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved.